Kétségtelen, hogy a vezeték nélküli technológia hatalmasat fejlődött az elmúlt néhány évben. Végül is segítenek csökkenteni az íróasztal zsúfoltságát azáltal, hogy megszabadulhatunk a különféle kábelektől, sőt néha az egerektől is, így sokkal tisztább, áttekinthetőbb lesz asztalunk.
Mivel azonban már számos különféle vezeték nélküli billentyűzet érhető el, nehéz lehet kiválasztani a megfelelőt. Ezenkívül már szinte minden vezeték nélküli billentyűzet alkalmas számos felhasználásra, például irodai munkához vagy videojátékokhoz.
Cikkünk segítségedre lehet, ha épp vezeték nélküli billentyűzet vásárlása előtt állsz.
Vezeték nélküli billentyűzet vásárlási tippek
Vegyük figyelembe a következő paramétereket mielőtt rászánjuk magunk a vásárlásra:
Mechanikus vagy nem?
Ha játékos vagy és esetleg sokat szeretnél gépelni is, akkor egy mechanikus vezeték nélküli billentyűzet lehet a legjobb választás.
A mechanikus kapcsolókkal ellátott billentyűzetek általában tartósabbak – bár a membrános modellek gyakran jobban bírják a kiömlött folyadékokat.
A legjobb vezeték nélküli billentyűzetek közül nem mindegyik használ mechanikus kapcsolót. Azok közül azonban, amelyek igen, a választott modelltől függően rengeteg kapcsolási lehetőség áll rendelkezésére.
Sok játékos előnyben részesíti a lineáris kapcsolókat (amelyeket gyakran piros vagy barna jelzéssel látnak el), mivel ezek megkönnyítik ugyanazon gombok gyors egymásutáni megnyomását.
Ez a fajta váltás azonban több hibához (gyakran ismétlődő betűkhöz) vezethet a gépelés során.
Háttérvilágítás/RGB
A legolcsóbb vezeték nélküli billentyűzetek nem rendelkeznek háttérvilágítással, ami rendben is van, ha mindig jól megvilágított helyen használjuk a billentyűzetet.
De ha késő estig dolgozunk vagy játszunk, és nem akarjuk (vagy nem tudjuk) felkapcsolni a mennyezeti világítást, egy háttérvilágítással ellátott billentyűzet hasznos lehet.
Egyetlen fényszín is elvégzi a munkát, de az RGB háttérvilágítás lehetővé teszi, hogy testreszabjuk a fényjátékot.
Bluetooth- vagy RF-kulcs
Ha okostelefonokkal és táblagépekkel használható vezeték nélküli billentyűzetet szeretnénk vásárolni, válasszunk Bluetooth-billentyűzetet.
Manapság a legtöbb laptop és sok asztali számítógép is támogatja a Bluetooth-t, így kíváló választás lehet azok számára akik, a vezeték nélküli billentyűzetüket több eszközzel is szeretnék használni.
Ha azonban csak PC-vel vagy Mac számítógéppel kívánjuk használni, akkor érdemes megfontolni egy olyan billentyűzetet, amely valamilyen rádiófrekvenciás (RF) hardverkulcsot használ.
Szükség lesz egy tartalék USB-portra az RF adó-vevő csatlakoztatásához, de a párosítás sokkal egyszerűbb az RF-t használó billentyűzettel.
A legtöbb esetben csak csatlakoztatni kell a hardverkulcsot, bekapcsolni a billentyűzetet, és másodpercek alatt készen áll a gépelésre.